ERJ12SF3652U Panasonic
ERJ12SF3652U Images
Please contact us for more photos of ERJ12SF3652U
Part Number ERJ12SF3652U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 36.5K Ohm 1% 3 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ12SF3652U
Datasheet download ERJ12SF3652U.pdf
Request Quotation for ERJ12SF3652U
ERJ12SF3652U Specifications
Part Number ERJ12SF3652U
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 2010
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Power Rating 0.75 W
Max Processing Temp 260
Resistance Value 36.5 kOhm
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm