ERJ12YJ106U Panasonic
ERJ12YJ106U Images
Please contact us for more photos of ERJ12YJ106U
Part Number ERJ12YJ106U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1812 10M Ohm 5% 3 4W -400ppm \u00b0C to 150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ12YJ106U
Datasheet download ERJ12YJ106U.pdf
Request Quotation for ERJ12YJ106U
ERJ12YJ106U Specifications
Part Number ERJ12YJ106U
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient -400 to 150 ppm/°C
Lead Finish Tin
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 10 MOhm
Power Rating 0.75 W
Tolerance 5 %
Case Size 1812
Rad Hard No
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 4.5 mm