ERJ12ZYJ332U Panasonic
ERJ12ZYJ332U Images
Please contact us for more photos of ERJ12ZYJ332U
Part Number ERJ12ZYJ332U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 3.3K Ohm 5% 3 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ12ZYJ332U
Datasheet download ERJ12ZYJ332U.pdf
Request Quotation for ERJ12ZYJ332U
ERJ12ZYJ332U Specifications
Part Number ERJ12ZYJ332U
Case Style Molded
Rad Hard No
Case Size 2010
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 3.3 kOhm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 5 %
Power Rating 0.75 W
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm