ERJ14NF2491U Panasonic
ERJ14NF2491U Images
Please contact us for more photos of ERJ14NF2491U
Part Number ERJ14NF2491U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 2.49K Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ14NF2491U
Datasheet download ERJ14NF2491U.pdf
Request Quotation for ERJ14NF2491U
ERJ14NF2491U Specifications
Part Number ERJ14NF2491U
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Resistance Value 2.49 kOhm
Lead Finish Tin
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Power Rating 0.5 W
Case Size 1210
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm