ERJ14RQJR33U Panasonic
ERJ14RQJR33U Images
Please contact us for more photos of ERJ14RQJR33U
Part Number ERJ14RQJR33U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 0.33 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ14RQJR33U
Datasheet download ERJ14RQJR33U.pdf
Request Quotation for ERJ14RQJR33U
ERJ14RQJR33U Specifications
Part Number ERJ14RQJR33U
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Size 1210
Rad Hard No
Resistance Value 330 MOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm