ERJ14YJ472U Panasonic
ERJ14YJ472U Images
Please contact us for more photos of ERJ14YJ472U
Part Number ERJ14YJ472U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 4.7K Ohm 5% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ14YJ472U
Datasheet download ERJ14YJ472U.pdf
Request Quotation for ERJ14YJ472U
ERJ14YJ472U Specifications
Part Number ERJ14YJ472U
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Resistance Value 4.7 kOhm
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Power Rating 0.5 W
Case Size 1210
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm