ERJ1GEF1372C Panasonic
ERJ1GEF1372C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF1372C
Part Number ERJ1GEF1372C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 13.7K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF1372C
Datasheet download ERJ1GEF1372C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF1372C
ERJ1GEF1372C Specifications
Part Number ERJ1GEF1372C
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Resistance Value 13.7 kOhm
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm