ERJ1GEF17R8C Panasonic
ERJ1GEF17R8C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF17R8C
Part Number ERJ1GEF17R8C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 17.8 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF17R8C
Datasheet download ERJ1GEF17R8C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF17R8C
ERJ1GEF17R8C Specifications
Part Number ERJ1GEF17R8C
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Resistance Value 17.8 Ohm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Case Size 0201
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm