ERJ1GEF22R1C Panasonic
ERJ1GEF22R1C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF22R1C
Part Number ERJ1GEF22R1C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 22.1 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF22R1C
Datasheet download ERJ1GEF22R1C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF22R1C
ERJ1GEF22R1C Specifications
Part Number ERJ1GEF22R1C
Resistance Value 22.1 Ohm
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Case Size 0201
Power Rating 0.05 W
Max Processing Temp 260
Tolerance 1 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm
Product Weight 0.15 mg
Replacement Part Number PART-ERJ1GEF22R1C
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJ1GEF22R1C
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0603 49.9 Ohm 0.1% 1 16W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R