ERJ1GEF4701C Panasonic
ERJ1GEF4701C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF4701C
Part Number ERJ1GEF4701C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 4.7K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF4701C
Datasheet download ERJ1GEF4701C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF4701C
ERJ1GEF4701C Specifications
Part Number ERJ1GEF4701C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0201
Power Rating 0.05 W
Resistance Value 4.7 kOhm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm