ERJ1GEJ100C Panasonic
ERJ1GEJ100C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEJ100C
Part Number ERJ1GEJ100C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 10 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEJ100C
Datasheet download ERJ1GEJ100C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEJ100C
ERJ1GEJ100C Specifications
Part Number ERJ1GEJ100C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Resistance Value 10 Ohm
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm