ERJ1GEJ106C Panasonic
ERJ1GEJ106C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEJ106C
Part Number ERJ1GEJ106C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 10MOhm 5% 1 20W -400ppm \u00b0C to 150ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEJ106C
Datasheet download ERJ1GEJ106C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEJ106C
ERJ1GEJ106C Specifications
Part Number ERJ1GEJ106C
Termination Style Wraparound
Resistance Value 10 MOhm
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Case Style Molded
Rad Hard No
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Power Rating 0.05 W
Case Size 0201
Temperature Coefficient -400 to 150 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Lead Finish Tin
Supplier Package 0201
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm