ERJ1GEJ185C Panasonic
ERJ1GEJ185C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEJ185C
Part Number ERJ1GEJ185C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 1.8M Ohm 5% 1 20W -400ppm \u00b0C to 150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEJ185C
Datasheet download ERJ1GEJ185C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEJ185C
ERJ1GEJ185C Specifications
Part Number ERJ1GEJ185C
Temperature Coefficient -400 to 150 ppm/°C
Rad Hard No
Case Style Molded
Power Rating 0.05 W
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Case Size 0201
Resistance Value 1.8 MOhm
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm