ERJ1GEJ331C Panasonic
ERJ1GEJ331C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEJ331C
Part Number ERJ1GEJ331C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 330 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEJ331C
Datasheet download ERJ1GEJ331C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEJ331C
ERJ1GEJ331C Specifications
Part Number ERJ1GEJ331C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Lead Finish Tin
Case Size 0201
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 330 Ohm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm