ERJ1GNF3603C Panasonic
ERJ1GNF3603C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GNF3603C
Part Number ERJ1GNF3603C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 360K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GNF3603C
Datasheet download ERJ1GNF3603C.pdf
Request Quotation for ERJ1GNF3603C
ERJ1GNF3603C Specifications
Part Number ERJ1GNF3603C
Resistance Value 360 kOhm
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.05 W
Case Size 0201
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Type Thick Film
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm