ERJ1GNF4020C Panasonic
ERJ1GNF4020C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GNF4020C
Part Number ERJ1GNF4020C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 402 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GNF4020C
Datasheet download ERJ1GNF4020C.pdf
Request Quotation for ERJ1GNF4020C
ERJ1GNF4020C Specifications
Part Number ERJ1GNF4020C
Resistance Value 402 Ohm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Lead Finish Matte Tin
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Power Rating 0.05 W
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm
Replacement Part Number PART-ERJ1GNF4020C
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJ1GNF4020C
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
ERJ6GEYJ154V
Panasonic
Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R