ERJ1GNJ105C Panasonic
ERJ1GNJ105C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GNJ105C
Part Number ERJ1GNJ105C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 1M Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GNJ105C
Datasheet download ERJ1GNJ105C.pdf
Request Quotation for ERJ1GNJ105C
ERJ1GNJ105C Specifications
Part Number ERJ1GNJ105C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Resistance Value 1 MOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.05 W
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm