ERJ1GNJ150C Panasonic
ERJ1GNJ150C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GNJ150C
Part Number ERJ1GNJ150C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 15 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GNJ150C
Datasheet download ERJ1GNJ150C.pdf
Request Quotation for ERJ1GNJ150C
ERJ1GNJ150C Specifications
Part Number ERJ1GNJ150C
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.05 W
Lead Finish Tin
Resistance Value 15 Ohm
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm