ERJ1GNJ220C Panasonic
ERJ1GNJ220C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GNJ220C
Part Number ERJ1GNJ220C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 22 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GNJ220C
Datasheet download ERJ1GNJ220C.pdf
Request Quotation for ERJ1GNJ220C
ERJ1GNJ220C Specifications
Part Number ERJ1GNJ220C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.05 W
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Resistance Value 22 Ohm
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm