ERJ1GNJ361C Panasonic
ERJ1GNJ361C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GNJ361C
Part Number ERJ1GNJ361C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 360 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GNJ361C
Datasheet download ERJ1GNJ361C.pdf
Request Quotation for ERJ1GNJ361C
ERJ1GNJ361C Specifications
Part Number ERJ1GNJ361C
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Resistance Value 360 Ohm
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Supplier Package 0201
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Pin Count 2
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm