ERJ1GNJ825C Panasonic
ERJ1GNJ825C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GNJ825C
Part Number ERJ1GNJ825C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 8.2M Ohm 5% 1 20W -400ppm \u00b0C to 150ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GNJ825C
Datasheet download ERJ1GNJ825C.pdf
Request Quotation for ERJ1GNJ825C
ERJ1GNJ825C Specifications
Part Number ERJ1GNJ825C
Resistance Value 8.2 MOhm
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient -400 to 150 ppm/°C
Case Size 0201
Operating Temperature -55 to 125 °C
Supplier Package 0201
Power Rating 0.05 W
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm