ERJ1TNF2201U Panasonic
ERJ1TNF2201U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TNF2201U
Part Number ERJ1TNF2201U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 2.2K Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TNF2201U
Datasheet download ERJ1TNF2201U.pdf
Request Quotation for ERJ1TNF2201U
ERJ1TNF2201U Specifications
Part Number ERJ1TNF2201U
Max Processing Temp 260
Resistance Value 2.2 kOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm