ERJ1TRQF6R8U Panasonic
ERJ1TRQF6R8U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TRQF6R8U
Part Number ERJ1TRQF6R8U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 6.8 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TRQF6R8U
Datasheet download ERJ1TRQF6R8U.pdf
Request Quotation for ERJ1TRQF6R8U
ERJ1TRQF6R8U Specifications
Part Number ERJ1TRQF6R8U
Max Processing Temp 260
Resistance Value 6.8 Ohm
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm