ERJ1TYJ820U Panasonic
ERJ1TYJ820U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TYJ820U
Part Number ERJ1TYJ820U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 82 Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TYJ820U
Datasheet download ERJ1TYJ820U.pdf
Request Quotation for ERJ1TYJ820U
ERJ1TYJ820U Specifications
Part Number ERJ1TYJ820U
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Resistance Value 82 Ohm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm