ERJ2BWJR075X Panasonic
ERJ2BWJR075X Images
Please contact us for more photos of ERJ2BWJR075X
Part Number ERJ2BWJR075X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 0.075 Ohm 5% 1 4W \u00b1300ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2BWJR075X
Datasheet download ERJ2BWJR075X.pdf
Request Quotation for ERJ2BWJR075X
ERJ2BWJR075X Specifications
Part Number ERJ2BWJR075X
Tolerance 5 %
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±300 ppm/°C
Power Rating 0.25 W
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Resistance Value 75 MOhm
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm