ERJ2GEJ150X Panasonic
ERJ2GEJ150X Images
Please contact us for more photos of ERJ2GEJ150X
Part Number ERJ2GEJ150X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 15 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2GEJ150X
Datasheet download ERJ2GEJ150X.pdf
Request Quotation for ERJ2GEJ150X
ERJ2GEJ150X Specifications
Part Number ERJ2GEJ150X
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.1 W
Resistance Value 15 Ohm
Case Style Molded
Case Size 0402
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm