ERJ2GEJ154X Panasonic
ERJ2GEJ154X Images
Please contact us for more photos of ERJ2GEJ154X
Part Number ERJ2GEJ154X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 150K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2GEJ154X
Datasheet download ERJ2GEJ154X.pdf
Request Quotation for ERJ2GEJ154X
ERJ2GEJ154X Specifications
Part Number ERJ2GEJ154X
Resistance Value 150 kOhm
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm