ERJ2GEJ333X Panasonic
ERJ2GEJ333X Images
Please contact us for more photos of ERJ2GEJ333X
Part Number ERJ2GEJ333X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 33K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2GEJ333X
Datasheet download ERJ2GEJ333X.pdf
Request Quotation for ERJ2GEJ333X
ERJ2GEJ333X Specifications
Part Number ERJ2GEJ333X
Case Style Molded
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Resistance Value 33 kOhm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm