ERJ2GEJ515X Panasonic
ERJ2GEJ515X Images
Please contact us for more photos of ERJ2GEJ515X
Part Number ERJ2GEJ515X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 5.1M Ohm 5% 1 10W -400ppm \u00b0C to 150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2GEJ515X
Datasheet download ERJ2GEJ515X.pdf
Request Quotation for ERJ2GEJ515X
ERJ2GEJ515X Specifications
Part Number ERJ2GEJ515X
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient -400 to 150 ppm/°C
Lead Finish Tin
Resistance Value 5.1 MOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm