ERJ2RHD4702X Panasonic
ERJ2RHD4702X Images
Please contact us for more photos of ERJ2RHD4702X
Part Number ERJ2RHD4702X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 47KOhm 0.5% 1 16W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2RHD4702X
Datasheet download ERJ2RHD4702X.pdf
Request Quotation for ERJ2RHD4702X
ERJ2RHD4702X Specifications
Part Number ERJ2RHD4702X
Termination Style Wraparound
Case Style Molded
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Rad Hard No
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Resistance Value 47 kOhm
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.0625 W
Lead Finish Tin
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm