ERJ2RKF6341X Panasonic
ERJ2RKF6341X Images
Please contact us for more photos of ERJ2RKF6341X
Part Number ERJ2RKF6341X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 6.34K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2RKF6341X
Datasheet download ERJ2RKF6341X.pdf
Request Quotation for ERJ2RKF6341X
ERJ2RKF6341X Specifications
Part Number ERJ2RKF6341X
Mounting Surface Mount
Resistance Value 6.34 kOhm
Case Size 0402
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm