ERJ2RKF90R9X Panasonic
ERJ2RKF90R9X Images
Please contact us for more photos of ERJ2RKF90R9X
Part Number ERJ2RKF90R9X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 90.9 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2RKF90R9X
Datasheet download ERJ2RKF90R9X.pdf
Request Quotation for ERJ2RKF90R9X
ERJ2RKF90R9X Specifications
Part Number ERJ2RKF90R9X
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.1 W
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Rad Hard No
Resistance Value 90.9 Ohm
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm