ERJ3BQF5R1V Panasonic
ERJ3BQF5R1V Images
Please contact us for more photos of ERJ3BQF5R1V
Part Number ERJ3BQF5R1V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 1% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3BQF5R1V
Datasheet download ERJ3BQF5R1V.pdf
Request Quotation for ERJ3BQF5R1V
ERJ3BQF5R1V Specifications
Part Number ERJ3BQF5R1V
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 5.1 Ohm
Supplier Package 0603
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm