ERJ3BWFR100V Panasonic
ERJ3BWFR100V Images
Please contact us for more photos of ERJ3BWFR100V
Part Number ERJ3BWFR100V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 0.1 Ohm 1% 1 4W \u00b1150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3BWFR100V
Datasheet download ERJ3BWFR100V.pdf
Request Quotation for ERJ3BWFR100V
ERJ3BWFR100V Specifications
Part Number ERJ3BWFR100V
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.55 mm
Mounting Surface Mount
Resistance Value 100 MOhm
Case Size 0603
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±150 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 1.6 mm