ERJ3EKF1472V Panasonic
ERJ3EKF1472V Images
Please contact us for more photos of ERJ3EKF1472V
Part Number ERJ3EKF1472V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 14.7K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3EKF1472V
Datasheet download ERJ3EKF1472V.pdf
Request Quotation for ERJ3EKF1472V
ERJ3EKF1472V Specifications
Part Number ERJ3EKF1472V
Resistance Value 14.7 kOhm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.1 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm