| Part Number | ERJ3EKF22R6V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 460290 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 0603 22.6 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ3EKF22R6V |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ3EKF22R6V |
|---|---|
| Case Style | Molded |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.45 mm |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Tin |
| Case Size | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Resistance Value | 22.6 Ohm |
| Tolerance | 1 % |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.45 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Product Weight | 2 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ3EKF22R6V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Res Thick Film 1206 10 Ohm 1% 1 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ-P08F10R0V.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 2010 220 Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Blister T R Download PDF datasheet for CRCW2010220RJNEFHP.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1206 68 Ohm 5% 1 3W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJT08J680V.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 0.3 Ohm 1% 2 3W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ2BQFR30X.pdf |
|
TE Connectivity | Res Thin Film 0603 1K Ohm 0.1% 1 16W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD T R Download PDF datasheet for 3-1614351-3.pdf |
|
Panasonic | Res Metal Film 0805 10 Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R - |
|
Stackpole | Res Thick Film 0603 63.4K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for RMCF0603FT63K4.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1206 100 Ohm 0.5% 1 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJP08D1000V.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 22.6K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ1GEF2262C.pdf |
|
ROHM | RES 0603 196K OHM 1 10W 1% SMD Download PDF datasheet for MCR03EZPFX1963.pdf |