ERJ3EKF7872V Panasonic
ERJ3EKF7872V Images
Please contact us for more photos of ERJ3EKF7872V
Part Number ERJ3EKF7872V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 78.7K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3EKF7872V
Datasheet download ERJ3EKF7872V.pdf
Request Quotation for ERJ3EKF7872V
ERJ3EKF7872V Specifications
Part Number ERJ3EKF7872V
Resistance Value 78.7 kOhm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm