ERJ3GEYJ393V Panasonic
ERJ3GEYJ393V Images
Please contact us for more photos of ERJ3GEYJ393V
Part Number ERJ3GEYJ393V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 39K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3GEYJ393V
Datasheet download ERJ3GEYJ393V.pdf
Request Quotation for ERJ3GEYJ393V
ERJ3GEYJ393V Specifications
Part Number ERJ3GEYJ393V
Resistance Value 39 kOhm
Type Thick Film
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm