ERJ3RBD392V Panasonic
ERJ3RBD392V Images
Please contact us for more photos of ERJ3RBD392V
Part Number ERJ3RBD392V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 3.9K Ohm 0.5% 1 10W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3RBD392V
Datasheet download ERJ3RBD392V.pdf
Request Quotation for ERJ3RBD392V
ERJ3RBD392V Specifications
Part Number ERJ3RBD392V
Termination Style Wraparound
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Resistance Value 3.9 kOhm
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm