ERJ3RQJ1R0V Panasonic
ERJ3RQJ1R0V Images
Please contact us for more photos of ERJ3RQJ1R0V
Part Number ERJ3RQJ1R0V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 1 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3RQJ1R0V
Datasheet download ERJ3RQJ1R0V.pdf
Request Quotation for ERJ3RQJ1R0V
ERJ3RQJ1R0V Specifications
Part Number ERJ3RQJ1R0V
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Resistance Value 1 Ohm
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.1 W
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm