ERJ3RQJR27V Panasonic
ERJ3RQJR27V Images
Please contact us for more photos of ERJ3RQJR27V
Part Number ERJ3RQJR27V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 0.27 Ohm 5% 1 10W \u00b1300ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3RQJR27V
Datasheet download ERJ3RQJR27V.pdf
Request Quotation for ERJ3RQJR27V
ERJ3RQJR27V Specifications
Part Number ERJ3RQJR27V
Temperature Coefficient ±300 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Resistance Value 270 MOhm
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm