ERJ6ENF1212V Panasonic
ERJ6ENF1212V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF1212V
Part Number ERJ6ENF1212V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 12.1K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF1212V
Datasheet download ERJ6ENF1212V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF1212V
ERJ6ENF1212V Specifications
Part Number ERJ6ENF1212V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Case Style Molded
Type Thick Film
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Resistance Value 12.1 kOhm
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm