ERJ6ENF5600V Panasonic
ERJ6ENF5600V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF5600V
Part Number ERJ6ENF5600V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 560 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF5600V
Datasheet download ERJ6ENF5600V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF5600V
ERJ6ENF5600V Specifications
Part Number ERJ6ENF5600V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Max Processing Temp 260
Resistance Value 560 Ohm
Rad Hard No
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm