ERJ6ENF9533V Panasonic
ERJ6ENF9533V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF9533V
Part Number ERJ6ENF9533V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 953K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF9533V
Datasheet download ERJ6ENF9533V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF9533V
ERJ6ENF9533V Specifications
Part Number ERJ6ENF9533V
Lead Finish Tin
Power Rating 0.125 W
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0805
Resistance Value 953 kOhm
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm