ERJ6GEYJ205V Panasonic
ERJ6GEYJ205V Images
Please contact us for more photos of ERJ6GEYJ205V
Part Number ERJ6GEYJ205V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 2M Ohm 5% 1 8W -400ppm \u00b0C to 150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6GEYJ205V
Datasheet download ERJ6GEYJ205V.pdf
Request Quotation for ERJ6GEYJ205V
ERJ6GEYJ205V Specifications
Part Number ERJ6GEYJ205V
Resistance Value 2 MOhm
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient -400 to 150 ppm/°C
Lead Finish Tin
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm