ERJ6GEYJ563V Panasonic
ERJ6GEYJ563V Images
Please contact us for more photos of ERJ6GEYJ563V
Part Number ERJ6GEYJ563V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 56K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6GEYJ563V
Datasheet download ERJ6GEYJ563V.pdf
Request Quotation for ERJ6GEYJ563V
ERJ6GEYJ563V Specifications
Part Number ERJ6GEYJ563V
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 56 kOhm
Case Size 0805
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm