ERJ6GEYJ752V Panasonic
ERJ6GEYJ752V Images
Please contact us for more photos of ERJ6GEYJ752V
Part Number ERJ6GEYJ752V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 7.5K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6GEYJ752V
Datasheet download ERJ6GEYJ752V.pdf
Request Quotation for ERJ6GEYJ752V
ERJ6GEYJ752V Specifications
Part Number ERJ6GEYJ752V
Resistance Value 7.5 kOhm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm