ERJ6RQJR33V Panasonic
ERJ6RQJR33V Images
Please contact us for more photos of ERJ6RQJR33V
Part Number ERJ6RQJR33V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 0.33 Ohm 5% 1 8W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6RQJR33V
Datasheet download ERJ6RQJR33V.pdf
Request Quotation for ERJ6RQJR33V
ERJ6RQJR33V Specifications
Part Number ERJ6RQJR33V
Case Size 0805
Resistance Value 330 MOhm
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Molded
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm