ERJ8CWFR012V Panasonic
ERJ8CWFR012V Images
Please contact us for more photos of ERJ8CWFR012V
Part Number ERJ8CWFR012V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 12m Ohm 1% 1W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8CWFR012V
Datasheet download ERJ8CWFR012V.pdf
Request Quotation for ERJ8CWFR012V
ERJ8CWFR012V Specifications
Part Number ERJ8CWFR012V
Tolerance 1 %
Type Thick Film
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 155 °C
Rad Hard No
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Lead Finish Tin
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Supplier Package 1206
Package Type SMD
Resistance Value 12 MOhm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.65
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 3.2 mm