ERJ8ENF1801V Panasonic
ERJ8ENF1801V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF1801V
Part Number ERJ8ENF1801V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF1801V
Datasheet download ERJ8ENF1801V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF1801V
ERJ8ENF1801V Specifications
Part Number ERJ8ENF1801V
Case Size 1206
Case Style Molded
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Resistance Value 1.8 kOhm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm